PIOTR IWICKI - niezależny serwis muzyczny - jazz, fusion, blues, jazzrock, koncerty, newsy.
RSS
piątek, 20 kwietnia 2007
To było 4 lata temu...
Dokładnie 21 kwietnia odeszła Nina Simone. Dzisiaj wielu słuchając albumu Remixed & Reimagined często nie zdaje sobie sprawy, że są to cudze utwory.
Pytania do Pata...
... czyli rzeczy o których opowiedział Pat Metheny, a o które nikt nie chciał go zapytać. Uchodzisz za poszukiwacza nowych instrumentów. Na „Imaginary Day" była akustyczna gitara bezprogowa, wcześniej Linda Manzar zrobiła tobie unikatowy, trójgryfowy instrument z blisko setką strun, Picasso Guitar. Stosowałeś nowatorskie syntezatory gitarowe, jak choćby dzisiaj już bardzo popularną „wirtualną gitarę". I co, koniec eksperymentów? Na koncertach grałem na Picasso 42-strunowej, musiałem obciąć najdłuższy gryf bo w trasie nastręczał kłopotów natury transportowej...
1 maja ”Ptaszyn” zagra w Birdland!
Niedawno odebrał Fryderyka za całokształt pracy artystycznej a już niebawem wystąpi w Mekce Jazzu, słynnym nowojorskim klubie!
czwartek, 19 kwietnia 2007
Kto następny?
Zawinul, Hancock, Metheny, Mehldau, B.B. King, a może ktoś inny? Napisz kto powinien przyjechać na koncert do Polski.
Zmiana wyglądu..
- takie były sugestie. Jestem za. PIW
22:14, jazz-gazeta
Link Dodaj komentarz »
Trzy razy tak
W tym samym czasie, do rąk fanów jazzu trafiły trzy albumy sygnowane nazwiskami rodzimych artystów. Ich poziom i różnorodność potwierdzają utrzymującą się od kilku lat krzywą rosnącą atrakcyjności i solidności naszego młodego jazzu.
środa, 18 kwietnia 2007
Weather Report „Forecast: Tomorrow” Columbia/Legacy
Istnieli raptem piętnaście lat (1970-1985) a efekt ich pracy jest taki, że dzisiaj nie sposób sobie wyobrazić elektrycznego jazzu w konwencji fusion, bez zespołu Weather Report.
poniedziałek, 16 kwietnia 2007
Pat Metheny - Brad Mehldau Quartet Nonesuch
Mistrzowie poszli za ciosem. Po znakomitym, wydanym w ubiegłym roku krążku duetu Pat Metheny – Brad Mehldau, słynny gitarzysta wraz z nie mniej już słynnym, młodszym o pokolenie pianistą, wydali krążek będący naturalną kontynuacją, również pod względem najwyższej próby grania
Eliane Elias „Kissed By Nature” Bluebird/RCA Victor/BMG
Eliane Elias, genialna pianistka, kompozytorka i wokalistka, to artystka łącząca w jedność elegancję, tajemną wiedzę o jazzie (ze szczególnym naciskiem na brazylijskie klimaty, co nie dziwi, bowiem urodziła się w Brazylii) z wykonawcza perfekcją.
Regina Carter...
...czyli jazz dla wszystkich
niedziela, 15 kwietnia 2007
Chiara Civello - Bytom i Warszawa
"To największy talent pokolenia" - tak powiedział o niej Tony Bennet
sobota, 14 kwietnia 2007
Zmarł Andrzej Kurylewicz
Wybitny kompozytor, znakomity pianista, artysta swobodnie poruszający się zarówno we współczesnej muzyce poważnej, jak i jazzie zmarł wczoraj w Warszawie. Miał 75 lat.
Koncerty...

Jak zwykle garść informacji o koncertach...

Tuck&Patti  duet o którym napisano, że "twórczość Tuck&Patti to wspaniały prezent dla ludzi muzykalnych i wrażliwych"
13.05.2007, Wrocław, Centrum Sztuki IMPART
14.05.2007,Chorzów, Teatr Rozrywki
15.05.2007 Warszawa, Fabryka Trzciny
Dhafer Youssef Sextet, projekt Divine Shadows " Muzyka Dhafera Youssefa jest pełna zamyślenia, odznacza się niezwykłym pięknem i niepodlegajęcym dyskusji smakiem" /The Independent/
25.05.2007, Katowice, Klub Hipnoza
26.05.2007, Warszawa, Fabryka Trzciny
Dodatkowe informacje: www.jazzrazporaz.pl
16:47, jazz-gazeta
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 kwietnia 2007
II Festiwal Filmowy Muzyki Krzysztofa Komedy
21 - 22 kwietnia 2007, WARSZAWA, Klub SKARPA, Ubiegłoroczna edycja festiwalu była wydarzeniem artystycznym i medialnym. O rozmachu przedsięwzięcia, świadczy udział gwiazd świata kultury. Podobnie jak w ubiegłym roku, przez dwa dni festiwalowe spodziewamy się około tysiąca publicznośc
MAGIC MALIK QUINTET POLAND TOUR 2007
Jazzowy flecista, wirtuoz, znany z płyt formacji AIR, trzy razy zagra w Polsce.
Wayne Shorter w Warszawie
Już 24 kwietnia zagra w Filharmonii Narodowej kwartet Wayne'a Shortera. Zapowiada się na jazzowe wydarzenie NQ1 tego sezonu. Koncert jest częścią cyklu Era Jazzu.
1 ... 141 , 142 , 143 , 144
 
Archiwum