PIOTR IWICKI - niezależny serwis muzyczny - jazz, fusion, blues, jazzrock, koncerty, newsy.
RSS
sobota, 29 sierpnia 2015
Jazz na Starówce
Symboliczny koniec lata Koncertem Omara Sosy i jego kwartetu, zakończy się tegoroczna edycja festiwalu Jazz na Starówce. Kończąca się odsłona tej popularnej imprezy przechodzi do historii jako najlepsza w pond dwóch dekadach istnienia festiwalu.
poniedziałek, 24 sierpnia 2015
Mój ulubieniec...
Sean Jones Joins All-Star Octet - czyli tu zaszła zmiana...
wtorek, 18 sierpnia 2015
MARIANNE FAITHFULL wystąpi na dwóch koncertach w Polsce!
Gdańsk i Chorzów na koncertowej trasie artystki
My Personal Songbook
nowy album Rona Cartera i WDR Big Band - premiera 4 sierpnia
Dave Douglas Quintet
"Brazen Heart" - premiera 2 października oraz koncert w Katowicach!
The Sun Ra Centennial Dream Arkestra
Live at the Babylon, Documenting 2014 Centennial Tour - premiera 4 sierpnia
niedziela, 16 sierpnia 2015
STARY MANEŻ – NOWY KLUB MUZYCZNY W GDAŃSKU

W pierwszej tercji październiku 2015 roku swoje podwoje udostępni nowy gdański klub muzyczny „Stary Maneż”, który powstał w ramach perspektywicznego projektu kulturalnego „Garnizonu Kultury”. Mieści się on w centrum Gdańska-Wrzeszcza w odrestaurowanym budynku starej ujeżdżalni - stąd nazwa. Obiekt jest wzorcowym przykładem rewitalizacji historycznych budowli, w których tradycja łączy się z nowoczesnością, a ich pierwotne funkcje dostosowane zostały do współczesnych potrzeb. 

     Klub „Stary Maneż” jest nowoczesnym, wielofunkcyjnym obiektem kulturalnym. Obok mini browaru, kawiarni i wine baru znajduje się sala koncertowo-widowiskowa mogąca pomieścić od 600 do 1.500 gości. Wyposażono ją w supernowoczesny sprzęt nagłośnieniowy i oświetlenie,  spełniające wymagania największych gwiazd. Jej widownię, którą można dowolnie konfigurować.      

     Zamierzeniem twórców klubu „Stary Maneż” jest stworzenie przyjaznego, tętniącego życiem miejsca, które z jednej strony sprzyjać będzie integracji okolicznych mieszkańców, z drugiej przyciągać będzie zarówno twórców, jak i ludzi ciekawych otaczającego ich świata. Podstawowym kryterium doboru repertuaru jest, jakość i walory estetyczne. Na początku program klubu „Stary Maneż” składa się przede wszystkim z bardzo różnych stylistycznie koncertów, po czym stopniowo rozbudowany on będzie o spektakle teatralne, przeglądy filmowe, wystawy, spotkania autorskie i warsztaty artystyczne oraz inne działania o charakterze edukacyjnym. Od nowego roku rezydentem klubu będzie Bałtycka Filharmonia Młodych, która będzie tam koncertować.

     Do końca roku w klubie „Stary Maneż” gościć będą gwiazdy światowego formatu: Marianne Faithfull, Fish i Moya Brennan oraz wybitni przedstawiciele polskiego jazzu, pianiści: Adam Makowicz i Sławek Jaskułke, skrzypek Adam Bałdych oraz saksofonista Grzech Piotrowski

www.starymanez.pl14:40, jazz-gazeta
Link Dodaj komentarz »
Archiwum