PIOTR IWICKI - niezależny serwis muzyczny - jazz, fusion, blues, jazzrock, koncerty, newsy.
RSS
poniedziałek, 30 kwietnia 2007
Blue Organ Trio „Goin’ To Town – Live At The Green Mill” Delmark
Chyba lubi mnie szf Delmarka, bo co jakiś czas dostaję od niego genialne płyty. Jazz. Blues, awangarda... Chyba najbardziej zdziwiony był tym, że znam jego publikacje. Część z nich dystrybuuje nasze Multikulti.
Po Shorterze...
Kilka wpisów czytelników z www.gazeta.pl
sobota, 28 kwietnia 2007
Ptak w ojczyźnie ptaków za 25 $
To po prostu jest o'k. Ptak zagra tam gdzie powinien, czyli Wróblewski w Birdlan NY. U nas detale ze strony klubu - jak zwykle "Wiesz to pierwszy".
piątek, 27 kwietnia 2007
Norah Jones „Not Too Late – Deluxe Edition” EMI
Wydawcy prześcigają się w pomysłach na sprzedanie tego samego, no może prawie tego samego dwa razy. Warto uzbroić się w cierpliwość.
Tuck & Patti, czyli gwiazdy jadą do nas na 3 koncerty
Uwaga, pierwszy raz w POLSCE!!!
czwartek, 26 kwietnia 2007
Ciekawy link - czyli w Nowym Jorku grają Komedę

http://www.komedaproject.com/

Zapraszam, warto!

KOMEDA PROJECT jest kwintetem jazzowym, założonym w Nowym Jorku przez dwóch, mieszkających tam od 25 lat muzyków polskich i trzech amerykañskich. Celem grupy jest przedstawienie wspaniałej muzyki Krzysztofa Komedy zgodnie z percepcją wykonawczą amerykañskiego muzyka jazzowego, któremu kulturowo obce jest europejskie przywiązanie do łaczenia z jazzem elementów estetyki muzyki klasycznej, czy ludowej. Zmaterializowaniem tych artystycznych założeñ jest wydana nie dawno płyta kompaktowa, zatytu³owana "Crazy Girl".
 Na stronie do której link wyżej, są próbki dźwiękowe.

12:45, jazz-gazeta
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 kwietnia 2007
Co w prasie piszczy -
- czyli coś od Joe Zawinula
Nowa jakość!!!
Najczęściej powtarzanym w kuluarach zdaniem po wczorajszym koncercie Wayne'a Shortera w Filharmonii Narodowej był: k... nie wiem co mam powiedzieć.
Miałaby 90 lat!
Dzisiaj 90. urodziny Elli Fitzgerald, najwiekszej wokalistkiw historii jazzu, która odeszła od nas niemal w całkowitym zapomnieniu w 1996 roku.
Ostatnia płyta Cracow Klezmer Band...czyli zmiana szyldu
„Remembrance” w wytwórni Johna Zorna - Tzadik
poniedziałek, 23 kwietnia 2007
Sensacyjna płyta Anny Marii Jopek - premiera 11 maja
Bona, McBride, Marsalis, Katche, Cinelu, Neves, Youssef, Kayah, Możdżer, Gustavsen, Herdzin i wielu innych... Ale kompania!!!
niedziela, 22 kwietnia 2007
Shorter już we wtorek...
A co pisaliśmy o jego płytach? Przypomnienie.
sobota, 21 kwietnia 2007
Stańko w nowym składzie
Przed chwilą zakończył granie na II Festiwalu Filmowym Muzyki Krzysztofa Komedy, Tomek Stańko ze swym nowym międzynarodowym kwartetem. Świetnie zagrali!
piątek, 20 kwietnia 2007
To było 4 lata temu...
Dokładnie 21 kwietnia odeszła Nina Simone. Dzisiaj wielu słuchając albumu Remixed & Reimagined często nie zdaje sobie sprawy, że są to cudze utwory.
Pytania do Pata...
... czyli rzeczy o których opowiedział Pat Metheny, a o które nikt nie chciał go zapytać. Uchodzisz za poszukiwacza nowych instrumentów. Na „Imaginary Day" była akustyczna gitara bezprogowa, wcześniej Linda Manzar zrobiła tobie unikatowy, trójgryfowy instrument z blisko setką strun, Picasso Guitar. Stosowałeś nowatorskie syntezatory gitarowe, jak choćby dzisiaj już bardzo popularną „wirtualną gitarę". I co, koniec eksperymentów? Na koncertach grałem na Picasso 42-strunowej, musiałem obciąć najdłuższy gryf bo w trasie nastręczał kłopotów natury transportowej...
1 maja ”Ptaszyn” zagra w Birdland!
Niedawno odebrał Fryderyka za całokształt pracy artystycznej a już niebawem wystąpi w Mekce Jazzu, słynnym nowojorskim klubie!
czwartek, 19 kwietnia 2007
Kto następny?
Zawinul, Hancock, Metheny, Mehldau, B.B. King, a może ktoś inny? Napisz kto powinien przyjechać na koncert do Polski.
Zmiana wyglądu..
- takie były sugestie. Jestem za. PIW
22:14, jazz-gazeta
Link Dodaj komentarz »
Trzy razy tak
W tym samym czasie, do rąk fanów jazzu trafiły trzy albumy sygnowane nazwiskami rodzimych artystów. Ich poziom i różnorodność potwierdzają utrzymującą się od kilku lat krzywą rosnącą atrakcyjności i solidności naszego młodego jazzu.
środa, 18 kwietnia 2007
Weather Report „Forecast: Tomorrow” Columbia/Legacy
Istnieli raptem piętnaście lat (1970-1985) a efekt ich pracy jest taki, że dzisiaj nie sposób sobie wyobrazić elektrycznego jazzu w konwencji fusion, bez zespołu Weather Report.
 
1 , 2
Archiwum