PIOTR IWICKI - niezależny serwis muzyczny - jazz, fusion, blues, jazzrock, koncerty, newsy.
RSS
poniedziałek, 29 marca 2010
Sześć razy Nils Petter Molvaer
Sopot, Warszawa, Poznań, Chorzów, Łódź i Kraków, te miasta znalazły się na mapie tegorocznej trasy koncertowej Norwega. Ruszy ona 14 kwietnia w Sopocie. Kolejne miasta - jak wyżej - artysta odwiedzi w kolejne dni. Niebawem w JazzGazecie wywiad przeprowadzony dzisiaj z artystą.
niedziela, 28 marca 2010
Czytelnicy pytają, Molvaer odpowiada...

Jutro (poniedziałek) o godz. 11:20 mam wywiad z Nilsem Petterem Molvaerem. Proponuję o dopisywanie pytań do giganta nu-jazzu (w komentarzach do wątku). Odpowiedzi - niebawem. Trębacz przybywa niebawem do Polski na koncerty w ramach cyklu Jazz Raz Po Raz. JazzGazeta oczywiście patronuje koncertom.

19:30, jazz-gazeta
Link Komentarze (6) »
John Primer z zespołem The Real Deal Blues Band
Już jutro w Warszawie koncert giganta bluesa. Legenda chicagowskiego bluesa zagra w ramach Warsaw Blues Night
sobota, 27 marca 2010
Jean-Philippe Viret Trio czyli ciekawe linki z francuskim jazzem przekazane JazzGazecie
Trio znakomitego kontrabasisty Jean-Philippe Vireta, świetnie znanego polskiej publiczności zaprasza na koncerty, ale i przesyła świetną muzę. A jak ktoś trafi do Paryża we właściwym czasie i dotrze na koncert... polecamy się pamięci.
Rewelacyjna wiadomość ...
10 maja ukaże się płyta "Nora" Zbigniew Seifert Quartet, zbierająca niepublikowane wcześniej nagrania koncertowe z lat 1969-70 artysty - legendy nie tylko polskiego jazzu ale ikony jazzu w ogóle, tym razem w doskonałym, zaskakującym repertuarze.
piątek, 26 marca 2010
Makoto Ozone, Anna Mari Jopek i Gregoire Mairet
... czyli sensacyjny album „Road to Chopin”
czwartek, 25 marca 2010
Era Jazzu gra po polsku
Nowy projekt jest przede wszystkim narzędziem promocji młodych i nowych artystów jazzowych poprzez udział zespołu w koncercie Ery Jazzu, udział zespołu w kampanii promocyjnej Ery Jazzu, możliwość realizacji nagrania koncertowego, możliwość wspólnego występu wraz z zespołem Gwiazdy, realizacji trasy koncertowej. Akcja ze znakiem jakości JazzGazety
środa, 24 marca 2010
JACEK KOCHAN & Co. feat. Nguyen Le
Sensacyjny projekt naszego znakomitego perkusisty. Koncert ze znakiem jakości JazzGazety
wtorek, 23 marca 2010
Deutsche Grammophon
...za friko!!! Czyli nie samym jazzem człowiek żyje. Pod podanym dalej linkiem kryje się nieprzebyta głębia historii fonografii czyli muzyki klasycznej (tzw. poważnej)... Każdego dnia kilka nowych albumów... Czy trzeba więcej?
Deutsche Grammophon
...za friko!!! Czyli nie samym jazzem człowiek żyje. Pod podanym dalej linkiem kryje się niezgłębiona głębia historia fonografii muzyki klasycznej (tzw. poważnej)... Każdego dnia kilka nowych albumów...
poniedziałek, 22 marca 2010
Pink Freud
16 kwietnia ukaże się na rynku długo oczekiwany, nowy album zespołu, który przebojem wszedł do elity jazzowego światka
Świetne koncert w Jazz Cafe!
Ile to już razy zachwycałem się klimatem tego podwarszawskiego klubu? Atmosferą i kulinarnymi specjałami, a zwłaszcza ofertą muzyczną? Co tu ukrywać, to jedno z miejsc ze znakiem jakości JazzGazety.
Paco De Lucia...
Już dzisiaj w Warszawie!!!
wtorek, 16 marca 2010
Bracia w bluesie braćmi w jazzie ...
czyli nowy album "Chorego na bluesa"
Pat Metheny - Orchestrion
Od pewnego czasu jestem indagowany o typową recenzję albumu Pata. Cóż, link do niej tuż, tuż... "Polityka" 1 marca 2010
TRZESZCZĄCA PŁYTA 6
Niezwykle fajna i popularna seria albumów sygnowanych przez kultową dla wielu postać - radiowca Piotra Kaczkowskiego, poszerzy się niebawem o kolejny wolumin. Jak zwykle, odrobinę zaskakujący.
poniedziałek, 15 marca 2010
The Melody Makers – jazz skrojony na miarę
Tegoroczny prolog Ery Jazzu wypadł lepiej niż znakomicie. Poniedziałkowy koncert w warszawskim Teatrze Roma zgromadził nadkomplet słuchaczy! Biletów nie było od kilku tygodni. Choć zapewne zwolennicy jazzowej rewolucji przeżyli szok, to być może naszła ich refleksja, że dzisiaj być jazzowym rewolucjonistą oznacza, podążać drogą, która nie budzi wątpliwości, iż nie zszedłeś z drogi jazzu. Ot choćby po to, aby nie wdepnąć na obrzeżach głównego duktu w przysłowiowe g…
czwartek, 11 marca 2010
SZCZECIN MUSIC FEST
Siódma edycja i wielkie gwiazdy, i jak tu nie mówić o szczęśliwej siódemce...
Era Jazzu i jej sensacyjny gość
Legendarny i uważany za jednego z najwybitniejszych gitarzystów jazzu -J im Hall, będzie gościem wiosennej Ery Jazzu. 12 kwietnia wraz ze swoim Trio pojawi się na estradzie warszawskiej Filharmonii Narodowej
wtorek, 09 marca 2010
100 procent awangardy w Firleju
Avant-jazz, free-jazz i wiele innych klimatów zagości na scenie tego znakomitego klubu. Obsada koncertów wypada imponująco.
 
1 , 2
Archiwum