PIOTR IWICKI - niezależny serwis muzyczny - jazz, fusion, blues, jazzrock, koncerty, newsy.
RSS
wtorek, 31 marca 2009
THE MATTHEW HERBERT BIG BAND NA JEDYNYM KONCERCIE W POLSCE!
Dla mnie wielka niespodzianka, koncert z serii NiE pRzEgAp!
THE CINEMATIC ORCHESTRA
Brytyjscy mistrzowie nu jazzu z kultowej wytwórni Ninja Tune, przybywają do Warszawy na koncert! Już 6 kwietnia, w Palladium, będziecie mieli okazję usłyszeć jedną z najciekawszych grup łączących tradycyjny jazz z muzyką elektroniczną.
poniedziałek, 30 marca 2009
Festiwale, festiwale, festiwale ...
POznaliśmy obsady dwóch festowali Szczecin Music Fest 2009 oraz XIV Museum Jazz Festival (Ostrów Wielkopolski)
sobota, 28 marca 2009
Gabriela Kulka w TR Warszawa

kulka www.rafalnowak.fotolog.pl/

Zdecydowanie największe moje odkrycie ostatniego półrocza. Charyzmatyczna, autentyczna i dynamiczna. Koncert Gabrieli Kulki już w poniedziałek 30 marca w TR Warszawa.

Te dźwieki to najlepsza rekomendacja: http://www.myspace.com/gabrielakulka 

GABRIELA KULKA jak podaje agencja artystki: "Jedna z najciekawszych postaci na naszej młodej scenie jazzowej i okołojazzowej" (miło być cytowanym :-).

Gabriela Kulka to pianistka, wokalistka i piosenkopisarka, której autorski repertuar wymyka się stylistycznej klasyfikacji. Balansujące na graniach rocka, jazzu i kabaretu utwory są złożone, dynamiczne, pełne emocji - niosą skojarzenia zarówno z musicalem, jak i ze współczesną muzyką alternatywą. Na swoim koncie ma dwie płyty: Between Miss Scylla and a Hard Place (2003) i Out (2007).
Debiutowała w 2001 roku w warszawskich klubach i kawiarniach, wykonując przy własnym akompaniamencie fortepianowym swoje pierwsze utwory. W roku 2007 została nominowana przez Program Trzeci Polskiego Radia do nagrody im. Mateusza Święcickiego „...za poszukiwanie własnej, oryginalnej koncepcji artystycznej”. W tym samym roku album Out trafił na doroczną listę najważniejszych wydarzeń kulturalnych tygodnika Polityka - w kategorii muzyki popularnej zajął 4. miejsce.
Płytę Out nagrała samodzielnie, aranżując i wykonując wszystkie partie instrumentalne oraz wokalne, łącząc musicalową wrażliwość i przyprawione elektroniką brzmienie z ambitnymi tekstami w języku polskim i angielskim. Ten różnorodny zbiór piosenek, którego wspólnym mianownikiem jest wszechstronny, charakterystyczny głos wokalistki, stanowi popis jej kompozytorskich możliwości.
Równolegle z pracą nad nagraniami Gabriela koncertuje w całej Polsce. W projekcie koncertowym wspomaga ją rockowe trio Raalya. Kilkakrotnie wystąpiła również w towarzystwie swojego ojca, skrzypka Konstantego Kulki. We wrześniu 2007 roku zadebiutowała w teatrze, wykonując na żywo utwory skomponowane do monodramu Rafalala show – zabawy nocą.
W styczniu 2008 roku wystąpiła z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej – prezentując swoje utwory w nowych, symfonicznych aranżacjach.
W maju 2009 ukaże się jej nowa płyta, zatytułowana Hat, rabbit.

KONCERT w TR, 30 marca (poniedziałek), g. 20
TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8

20:28, jazz-gazeta
Link Dodaj komentarz »
PATRICIA BARBER
Już w poniedziałek koncert artystki, która na pewno wypracowała swój własny styl. Koleżanka naszej Grażynki Auguścik, mieszkanka Chicago, pięknie mieszająca jazz z rozmaitymi konwencjami, to na pewno artystyczna propozycja nie do przegapienia. Kto nie był na jej koncercie - Jazzda obowiązkowa!
piątek, 27 marca 2009
Jan Garbarek & Hilliard Ensemble - "Officium"
Sensacyjne polskie tournee formacji (czy raczej kompilacji) która już przeszła do historii. 4 Koncerty pod szyldem Jazz Raz Po Raz, jednym słowem czeka nas podróż do świata dźwięków niedefiniowalnych... Kto nie był to dlań jazzda obowiązkowa
Kwietniowy Down Beat a w nim...
Wydawcy poswięcili wiele miejsca Freddiemu Hubbardowi. Choć niemal nieobecny na scenie od wielu lat,. swoim odejściem sprawił, że jeszcze bardziej doceniami jego wpływ na jazz. Tutaj esej Dana Ouellette'. Tutaj również coś o Martialu Solal. Jednym słowem, Polish Your English with Down Beat
wtorek, 24 marca 2009
Szaleństwo rytmów w katowickiej Hipnozie
1 kwietnia (mam nadzieję , że to nie żart :-) w tym popularnym klubie zagra NERVE formacja na czele której stoi istny frik bębnów i beatboxów - JOJO MAYER
Verve oraz Verve Forecast...
czyli ciekawostki wprost z jaskini lwa w zasięgu jednego kliknięcia
W warszawskiej Jazzowni Liberalnej zapowiada sie koncert z serii "Nie przegap!"
Objawienie polskiej pianistyki jazzowej. Lider 3yo i członek kwartetu Zbyszka Namysłowskiego. Występ jego kwintetu na 44. JVC JAZZ Jamboree okrzyknięto najlepszym koncertem i największym zaskoczeniem festiwalu.
poniedziałek, 23 marca 2009
Wyłowione z sieci...
... czyli znowu nas namierzyli. Miłego czytania w wersji Polish Your English
BASIA - czyli czeka nas bardzo poważna premiera
Już w kwietniu trafi na rynek nowy album Basi Trzetrzelewskiej „It’s That Girl Again”. Polscy fani znajdą go na sklepowych półkach w piątek 17 kwietnia
czwartek, 19 marca 2009
Inga Lewandowska, Kuba Stankiewicz & Janusz Kukuła czyli posłuchaj płyty "MIESIĄCE"

stankiewicz

Zapraszam wszystkich chętnych do przedpremierowej prezentacji nowego albumu Ingi Lewandowskieji  Kuby Stnakiewicza. Wystarczy kliknąć http://intromusic.bandcamp.com/

I już. Jakie to proste! Fizyczna, namacalna wersja płyty, jak anonsuje Kuba -  niebawem.

Warto też odwiedzić:

http://www.stankiewicz.art.pl
http://www.myspace.com/kubastankiewicz
http://www.intromusic.pl

Miesiące (Months) - that's a set of 12 compositions (January till December) written by pianist Kuba Stankiewicz
to the lyrics of the Poet - Janusz Kukuła
credits
released 01 March 2009
music: Kuba Stankiewicz
lyrics: Janusz Kukuła

Inga Lewandowska - voice
Kuba Stankiewicz - piano
Andrzej Święs - bass
Krzysztof Szmańda - drums

recorded in October 2009 at Recpublica Studios, Lubrza, Poland
sound: Patryk Żukowski
19:26, jazz-gazeta
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 marca 2009
Diana Krall - na stronie artystki pojawiły się urywki z najnowszego albumu!

Jak pisałem, od pewnego czasu cieszę się tą muzyką. Moim zdaniem, to najlepsza płyta Diany Krall. Wiadmo też, że album jeszcze przed premierą (koniec marca) jest rynkowym hitem. Utrzymany w klimatach balladowej Shirley Horn, uwodzi eterycznością i  erotyzmem. Tutaj link do "muzy"

krall11

http://dianakrall.com/news.aspx

I gorący news, ot mieszkańcy Nowego Jorku są szczęśliwi... Oczywiście mieszkańcy - fani Diany.

Diana Krall Live in NYC!

Diana will be performing LIVE in NEW YORK CITY on March 31! The FREE musical performance to celebrate the release of the new album Quiet Nights will take place at the World Financial Center - Winter Garden. Come see Diana accompanied by a 30-piece...

Read More
A tutaj rozkład Jazzdy artystki. Polski niestety nie widać... :-(
13:42, jazz-gazeta
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 marca 2009
Cztery razy Sun Ra Arkestra w ramach cyklu Jazz Raz Po Raz
Ta niegdyś prowadzona przez legendarnego nieodżałowanego pianistę i syntezatorzystę orkiestra przybędzie do Warszawy (23 marca), Katowic (24), Bielska-Białej (25) i Świdnicy (26) pod wodzą 85-letniego Marshalla Allena. Nam lider mówi o alchemii big bandu uznawanego za najbardziej odjazzdowy w hostorii jazzu. Zdradza też, że: Dobry muzyk dąży do tego, by w jakiś sposób świat stał się lepszy – jeśli może go zmienić dzięki swojej muzyce, zrobi to.
sobota, 14 marca 2009
David Krakauer - przyjechał, zagrał, odjechał- w szerokim tego słowa znaczeniu
Tutaj piękne zdjęcia Kuby Atysa, czyli specjalisty od fotografii sportowej, udowadniające, że talent to talent...
Dorota Miśkiewicz rusza w trasę. Byłem słyszałem, polecam
To już druga trasa promująca płytę CAMINHO ( wydaną we wrześniu 2008r.). Ponownie na całą trasę został zaproszony gość specjalny - brazylijski perkusjonista GUELLO (LUIZ CARLOS XAVIER COELHO PINTO). Cała trasa odbędzie się w terminach 18.03 - 03.04.
środa, 11 marca 2009
Krakauer: Kultura żydowska to nie muzeum

Zachęcam do przeczytania wywiadu z bohaterem jutrzejszego koncertu, przeprowadzonego przez naszego redakcyjnego kolegę, Tomka Handzlika. Warto też wpaść na komentarze.

http://wyborcza.pl/1,75475,6365804,Krakauer__Kultura_zydowska_to_nie_muzeum.html

 

16:52, jazz-gazeta
Link Dodaj komentarz »
Ciekawe linki
Wychodząc na przeciw sugestiom wpisywanym na JazzGazecie, co pewien czas podsyłąć będę ciekawe linki dostarczane mi wprost z wytwórni płytowych,
 
1 , 2
Archiwum