PIOTR IWICKI - niezależny serwis muzyczny - jazz, fusion, blues, jazzrock, koncerty, newsy.
RSS
niedziela, 28 lutego 2016
कंडक्टर czyli dyrygent - z Piotrem Borkowski rozmawia Piotr Iwicki
Kilka ostrych zakrętów w karierze, niemal pół życia tysiące kilometrów od Polski, najbardziej prestiżowe laury i artystyczne doświadczenie, którym można by obdzielić kilku dyrygentów. Piotr Borkowski, pierwszy dyrygent Symphony Orchesta of India w Mumbai, odwiedził Polskę na kilka dni aby odebrać tytuł doktora habilitowanego Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.
wtorek, 23 lutego 2016
Genialny epigon Zappy - Piotr Iwicki - Gazeta Polska Codziennie - Polskie Radio
Bezkompromisowa zabawa formą, kosmiczna wirtuozeria i wizjonerstwo, to wszystko w skrócie streszcza klimat niedzielnego koncertu Adriana Belewa w warszawskim klubie Progresja. Ponadtysięczny tłum fanów gigant rocka potraktował jak przyjaciół.
poniedziałek, 22 lutego 2016
Jazz oberwał najbardziej - dla Gazety Polskiej Codziennie - Andrzej Olejniczak
Jeden z najwybitniejszych polskich saksofonistów w historii, swobodnie balansujący między jazzem, rockiem, muzyką popową i poważną, rozpoznawalny niemal na całym świecie. Błyskotliwy wirtuoz i improwizator pojmujący życie jako podróż, której motorem jest ciekawość. Andrzej Olejniczak, od trzydziestu lat bardzo ceniony mieszkaniec Kraju Basków, z tego, że jest Polakiem uczynił znak rozpoznawczy, stając się ambasadorem naszej kultury na Półwyspie Iberyjskim.
poniedziałek, 01 lutego 2016
Z skrzypkiem na księżyc
Smoczyński jest ucieleśnieniem twierdzenia, że można być gwiazdą pozostając nadal skromnym człowiekiem. Muzyczna świadomość, wizja celu i metoda na jego osiągniecie. Tak, to Artysta przez duże A. Z Mateuszem Smoczyńskim rozmawia Piotr Iwicki - Gazeta Polska Codziennie
Archiwum