PIOTR IWICKI - niezależny serwis muzyczny - jazz, fusion, blues, jazzrock, koncerty, newsy.
Blog > Komentarze do wpisu
Złoty Nowakowski i Lorber - smoothjazz górą
25 listopada w warszawskim Capitol Club odbędzie się wyjątkowy koncert Marcina Nowakowskiego, podczas którego artyście zostanie wręczona ZŁOTA PŁYTA za album “Better Days”. Specjalnym gościem koncertu będzie amerykański symbol smooth jazzu, producent płyt Chrisa Botti, Kenny G oraz ... Marcina Nowakowskiego, Jeff Lorber.

Nowakowski

Muzyka na lepsze dni

Saksofonista z Pruszkowa podbija świat

Better Days to album znakomitego saksofonisty, Marcina Nowakowskiego.  O to co mówi nam ten żyjący z dala od poklasku artysta z Pruszkowa. Swoją pozycję buduje na wirtuozerii i wrodzonej skromności.  A my możemy tylko dodać, to album światowy! Płyta nagrana z najwybitniejszymi muzykami na świecie wpisanymi w nurt elektrycznego jazzu i smooth-jazzu.

Marcin Nowakowski:

Album zawiera 10 energetyzujących utworów zapewniających słuchaczom, mam nadzieję, wiele pozytywnych emocji. Oprócz kompozycji moich na płycie można usłyszeć utwory cenionego amerykańskiego muzyka i producenta Jeffa Lorbera oraz  cover, hit lat 90-tych, „I Love Your Smile” w oryginale wykonywany przez Shanice. Płytę promuje utwór „Waiting for You”, w którym wielbiciele dobrej muzyki usłyszą m.in. Dave’a Weckl’a, perkusistę, który przez magazyn Modern Drummer zaliczony został do grona 25 najlepszych perkusistów świata. To zaszczyt zagrać z kimś takim! Ta płyta wpisuje się modny nurt smooth-jazz, to muzyka, która okupuje najwyższe miejsca listy przebojów Billboard, a album Better Days tworzyli ze mną niezaprzeczalni mistrzowie tego gatunku. Płyta powstała w najlepszych studiach nagraniowych Los Angeles a ostatnie dźwięki zarejestrowano w październiku 2008 w malowniczo położonym nad samym Pacyfikiem studio. Do pracy nad albumem zaprosiłem światowej sławy muzyków, którzy swoimi dźwiękami uświetniali także płyty takich wykonawców jak: Carlos Santana, Stevie Wonder, Aretha Franklin, Michael Jackson, Elton John, Chick Corea czy Quincy Jones . Producentem muzycznym całego albumu i współkompozytorem kilku utworów na płycie jest sam Jeff Lorber, wielokrotnie nominowany do prestiżowej nagrody Grammy. Mixem płyty zajął się Paul Brown, a masteringiem zdobywca Grammy Chris Bellman z  Bernie Grundman Mastering Studio. „Better Days” jest rezultatem mojej podróży do Kalifornii. Podczas pobytu w Los Angeles poznałem wielu niesamowitych muzyków i artystów, dzięki którym powstała ta płyta. Maiłem przyjemność pracować z ludźmi, których dokonania muzyczne śledziłem i podziwiałem od wielu lat.

Ludzie z historii

Wielu muzyków, z którymi nagrywałem tworzyło amerykańską i światową historię muzyki popularnej i jazzowej. To oni tworzyli hity takich wykonawców jak: Toto, Chris Botti, Herbie Hancock, Stevie Wonder, Paul Abdul, David Sanborn, Kanny G, Peter White, Dave Koz, The Rippingtons. Początkowo Lorber miał zająć się produkcją muzyczną tylko czterech utworów na płycie „Better Days”, jednak po przesłuchaniu demo sam zaproponował mi szerszą współpracę. Materiał spodobał mu się do tego stopnia, że prezentował go kolegom-muzykom.
Dave Weckl, Michael Landau, Lenny Castro zarażeni entuzjazmem Lorbera również chcieli wziąć udział w moim projekcie.  Ostatecznie Lorber wyprodukował wszystkie utwory na płycie a jego aranżacje i charakterystyczne funkowe brzmienie można usłyszeć w większości utworów. Lorber zaangażował się w pracę nad Better Days tak bardzo, że zaproponował mi umieszczenie na płycie jednej ze swoich ulubionych kompozycji zatytułowanej „Huggy Bear”. Jestem pewien, że ten funkowo -jazzowy utwór przypadnie do gustu wielbicielom mojej muzyki – dodaj dla WPR nasz wybitny wirtuoz.

A my dodajemy; cudze chwalicie, swego nie znacie…

Piotr Iwicki - JazzGazeta

 


MARCIN  NOWAKOWSKI

To doświadczony, wybitnie utalentowany saksofonista. Jest aranżerem i multiinstrumentalistą grającym na wszystkich instrumentach dętych drewnianych.   Jako wszechstronny muzyk sesyjny współpracował z czołówką artystów polskich i światowych (byli to m.in. Paul Jackson Jr, Jeff Lorber, Michael Landau, Natalia Kukulska, Kasia Kowalska, Kayah, Michał Urbaniak).  Doświadczenie zdobywał zarówno w Polsce jak i za granicą, koncertując m.in. z: Jose Carrerasem, Caroline Henderson, Marylą Rodowicz, Kasią Kowalską, De Mono, Reni Jusis, Markiem Bilińskim, Natalią Kukulską i Woobie Doobie.

PIW

czwartek, 19 listopada 2009, jazz-gazeta

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: , *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
2009/11/19 20:29:01
Marcin Piotrowski ???:D
-
Gość: , *.chello.pl
2009/11/20 14:01:08
To będzie świetny koncert! będę na 100%.
Dzięki za informację.

Kaśka