PIOTR IWICKI - niezależny serwis muzyczny - jazz, fusion, blues, jazzrock, koncerty, newsy.
Blog > Komentarze do wpisu
Jazz Jamboree - akt II
Śpiewając Jazz - Gwiazdą wieczoru będzie Marianna Wróblewska, jedna z najciekawszych wokalistek w historii polskiego jazzu, współpracująca niegdyś m. in. z Mieczysławem Koszem, Zbigniewem Namysłowskim czy Włodzimierzem Nahornym. Artystka powróciła na scenę jazzową po 11 latach nieobecności. w koncercie wezmą tez udział Maciej Zakościelny i Beata Przybytek

Marianna Wróblewska

Jako wschodząca gwiazda, u boku Marianny Wróblewskiej wystąpi Beata Przybytek, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach (2004), laureatka I nagrody w konkursie 29 Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2002).

Gospodarzem a zarazem gniadą  wieczoru będzie Maciej Zakościelny – popularny aktor telewizyjny, teatralny i filmowy. W ostatnim czasie ogromną popularność przyniosły mu role w komediach romantycznych Ryszarda Zatorskiego: „Tylko mnie kochaj” i „Dlaczego nie!”.

Akompaniować będzie Wojciech Kamiński – pianista jazzowy i aranżer, znany z występów w takich zespołach jak między innymi: Ragtime Jazz Band, Warszawscy Stompersi, Old Times Henryka Majewskiego. Wraz z nim wystąpi Sławomir Piwowar – gitarzysta, od ponad 30 lat obecny na polskiej scenie jazzowej, rockowej i bluesowej. Współpracował z zespołami: Paradox, Bemibek, Czesławem Niemenem i grupą SBB.

Spektakl przygotował Zbigniew Dzięgiel - scenarzysta i  reżyser.

Koncert będzie wzbogacany projekcją archiwalnych zdjęć obrazujących artystyczną  karierę Marianny Wróblewskiej.

W programie koncertu usłyszymy wiele znanych standardów jazzowych, m. in.:

Kołysanka z „Rosemary’s baby” (Krzysztof Komeda), „Cheek to cheek” (Irving Berlin) – duet z M. Zakościelnym, „Stars Alabama” (Frank Perkins/lyrics by Mitchell Parish)fell on, a także „Lover man” (Jimmy Davis/Ram Ramirez/James Sherman) i wiele innych znanych jazzowych utworów

23 LISTOPAD 2009 godz. 20  TEATR POLONIA

Koncert pod medialnym patronatem JazzGazety

piątek, 20 listopada 2009, jazz-gazeta

Polecane wpisy