PIOTR IWICKI - niezależny serwis muzyczny - jazz, fusion, blues, jazzrock, koncerty, newsy.
Blog > Komentarze do wpisu
Multikulti wprowadza kolejny katalog na polski rynek
Nowości wydawnicze z wytwórni ROIR Reach Out International Records
Legendarna nowojorska wytwórnia ROIR [Reach Out International Records] to istny skarbiec amerykańskiego undergroundu. Zasłynęła na początku lat 80. wydając, tylko na kasetach, artystów, którymi nikt się nie interesował, a którzy później mieli okazać się klasykami, wspomnijmy tylko Bad Brains, Television, New York Dolls czy MC5.

Ta panorama nie była by kompletna bez takich muzyków jak Glenn Branca, John Cale, Mekons czy Nico.

ROIR to także kuźnia korzennego reggae i dub, w ich katalogu znajdziecie takich wykonawców jak Mad Professor, Lee 'Scratch' Perry, 10 Ft. Ganja Plant, Yellowman czy The Skatalites.

ROIR to w końcu przystań dla odszczepieńców wszelkiej maści awangardy od Jamesa Chance'a & Contortions, Raza Mesinai'a & Badawi po Billa Laswella z gwiazdorskim projektem Sacred System - Dub Chamber i Praxis.

Tu jedna z pozycji... Jak widać, jest ostro i nonkonformistycznie  

Bad Brains

Bad Brains RUSCD8223


Opis Wydawcy:
To był pierwszy studyjny album Bad Brains, powszenie uważa się go za jeden z najważniejszych albumów w historii punk rocka [zdaniem Adama Yaucha z Beastie Boys jest to nawet ""najlepszy hardcore-punkowy album wszechczasów"". Pierwotnie wydany został jedynie na kasecie.

Fani i krytycy byli oszołomieni faktem że muzycy stojący za tym albumem - jednym z najszybszych od momentu wypuszczenia tego krążka w 1982 roku - są religijnymi afro-amerykańskimi rastafarianami, wykwalifikowanymi również w graniu reggae. Płyta stanowiła przełomowy krok na drodze formowania się muzyki hardcore punk i mozliwej fuzji hard rocka z reggae, zaadoptowanej później przez zespoły pokroju Fishbone czy 311.

Wiele utworów z tej płyty zostało na nowo zarejestrowanych podczas sesji nagraniowej na będący kontynuacją tamtegoż albumu Rock for Light wydany rok później. In-Effect Records wypusciło w 1991 roku wersję kompaktową o tej samej trackliście zatytułowaną jednak Attitude: The ROIR Sessions.

środa, 19 marca 2008, jazz-gazeta

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: jay, *.lcs.net.pl
2008/03/25 21:35:13
Multikulti jest oficjalnym dystrybutorem Rune Grammofon, ale na ich flagowy produkt, czyli Supersilent 8 trzeba było czekać prawie pół roku (17 września tam 28 lutego tu). Płyta zamówiona bezpośrednio u wydawcy do Polski dotarła następnego dnia (niestety 20 zł droższa :) ).
Podobnie z wydawnictwami Tzadik. Tu możemy szybciej liczyć na nowości, ale niestety dystrybutor nie zauważa niskiego kursu $ i wciąż dyktuje chore ceny. Tu też lepiej zgłosić sie bezpośrednio do wydawcy.

Niech lepiej skupią się na porządnej dystrybucji tego co mają, zamiast oferować kolejną bylejakość.